Tipoul

Tipoul

تیپول؛ تسریع هوشمند پرداخت پول

خدمات اختصاصی

اتصال به وب سرویس درگاه تجاری

Author: backstageadmin 214 views

قبل از اینکه وارد مستندات شده و داکیومنت را مطالعه نمایید بهتر است به نکات ذکر شده در این بخش توجه نمایید، چرا که در بهبود تجربه شما از سرویس های تیپول تاثیرگذار خواهد بود . در آخر این صفحه با کلیک روی دکمه ادامه یا مراحل مربوطه میتوانید وارد مستند بشوید.

اکیدا تقاضا میشود هر بند را تا آخر و هر بخش را نیز تا انتها مطالعه نمایید تا از ایجاد ابهام و سوال اضافی جلوگیری شود.

پذیرندگان گرامی، شبکه پرداخت تیپول سرویس های خود را جهت استفاده پلتفرم ها و کسب و کار هایی با KPI های میان رده به بالا توسعه داده است و این بدین معنیست مستندات، نحوه کارکرد سرویس ها، پشتیبانی و تمامی خدمات دیگر جهت راحتی و البته متناسب با سطح تیم های فنی و افراد فنی کسب و کار های مذکور می باشد فلذا از شلوغی و پیچیدگی اضافی سرویس ها و مستندات جلوگیری شده است.

موارد بیزنسی :

 • شبکه پرداخت تیپول برای پلتفرم ها و کسب و کار طرف قرار داد سرویس دهی و پشتیبانی اختصاصی نیز دارد لذا کسب و کار های مذکور در هر ساعت از شبانه روز میتوانید با شماره گیری مرکز تماس تیپول به یکی از داخلی های ۱ یا ۳ مشکلات فنی یا بیزنسی خود را مطرح نمایند، قطعا راهنمایی خواهند شد.
 • تیپول جهت بهبود کیفیت و سرعت سرویس دهی و پشتیبانی، توصیه میکند یک نفر فنی جهت بررسی، پیگیری و رفع مشکلات فنی و تعامل با شبکه پرداخت تیپول، توسط پذیرندگان معرفی شود. این امر هم برای سرویس گیرندگان اختصاصی و هم برای دیگر سرویس گیرندگان گرانقدر با تماس با پشتیبانی تیپول و یا ثبت تیکت از پنل امکان پذیر بوده و ما را در افزایش کیفیت تعامل با کسب و کار شما یاری خواهد کرد.
 • باتوجه به نیاز های مختلف پذیرندگان و پلتفرم های مختلف، شبکه پرداخت تیپول امکان شخصی سازی و سرویس دهی لوکال را برای سرویس گیرندگان اختصاصی فراهم نموده است. لذا شما میتوانید از طریق ارتباط با واحد مدیریت و نظارت تیپول (داخلی ۳ مرکز تماس) در این رابطه با همکارانمان صحبت نمایید.
 • تیپول جهت رفاه حال پذیرندگان گرامی، حد و مرز و چارچوبی برای ارتباط سازمانی در نظر نگرفته است فلذا از ارتباط و بیان مشکلات، پیشنهادات، انتقادات و سوالات خود با هر سطحی از شبکه سازمانی تیپول اجتناب ننمایید !

موارد فنی :

وب سرویس زیرساخت پرداخت تیپول برای استفاده حرفه ای طراحی شده است لذا مطالعه و توجه به موارد فنی زیر میتواند دید برنامه نویسان و افراد فنی عزیز را بیش از پیش شفاف سازد

 • توصیه میشود حدالامکان از ارسال درخواست و تراکنش تستی و اضافی در محیط عملیاتی و در فرایند پیاده سازی جلوگیری نمایید چرا که ارسال درخواست بیش از حد و غیر منطقی ممکن است توسط سیستم های امنیتی تیپول و یا شبکه شاپرک یا PSP به عنوان مشکل امنیتی شناسایی شده و دسترسی یا ترمینال شما قطع شود. از طرفی باعث ایجاد گزارشات غیرواقعی در پنل شما خواهد شد، هرچند پس از پیاده سازی کامل، از بخش تیکت ها میتوانید جهت پاکسازی پنل خود درخواست دهید. لازم به ذکر است محیط تستی در سندباکس تیپول به زودی رونمایی خواهد شد، در این محیط با این محدودیت روبرو نخواهید بود.
 • ما در مستند پیاده سازی زیرساخت پرداخت سعی کرده ایم تمامی موارد لازم جهت پیاده سازی درگاه را به شکل خام، ساده و راحت توضیح داده و قرار دهیم، لذا توصیه میشود مستند را با دقت مطالعه نمایید، چنانچه همچنان سوال یا ابهامی در هر مرحله داشته باشید، پشتیبانی تیپول آماده پاسخگویی به شما می باشد.
 • توصیه میشود با ارسال فیلد های بیشتر در اطلاعات تراکنش شامل ( نام، آی دی، ایمیل و شماره موبایل کاربر یا فیلد های خالی گزارش گیری)، از امکانات گزارش گیری و تحلیل تراکنش تیپول بهرمند شوید.
 • درخواست های ارسال به تمامی وب سرویس های باید از آدرس دامنه ثبت شده در پنل صورت گیرد در غیر این صورت درخواست ناموفق خواهد بود.
 • این مستند را میتوانید به شکل پی دی اف در پایین این صفحه دریافت نمایید.
 • به دلایل استانداردی و تفاوت های کدنویسی هر تیم و سطح سرویس دهی تیپول، از قرار دادن موارد اضافی همچون نمونه کد های کلی یا uncommon و توضیحات اضافی در این بخش خودداری شده است. جهت مشاهده نمونه کد ها یا ویدیو های آموزشی و موارد مشابه، میتوانید از بخش زیر اقدام نمایید.

موارد عمومی :

 • مستندات مربوط به سرویس دهی اختصاصی و وب سرویس های مربوطه برای هر سازمان و پذیرنده به صورت جداگانه ارسال خواهد شد.
 • در صورتی که در استفاده از پنل مدیریت سوال یا ابهامی دارید میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد بخش آموزش استفاده از تیپول شده و جواب سوال خود را به راحتی بیابید.

در صورتی که هنوز ابهام یا سوالی راجب چگونگی کارکرد تیپول و وب سرویس های زیرساخت پرداخت، نمونه کدها یا نحوه پیاده سازی و … دارید و موارد بالا را مطالعه نکرده اید تقاضا میشود پس از بررسی مجدد در صورتی که پاسخ سوال خود را دریافت نکرده اید، ادامه مستند را مطالعه و در غیر این صورت حتما با پشتیبانی تیپول به شماره ۰۲۱۴۱۲۵۶۴۶۰ تماس حاصل فرمایید.


جهت ادامه مطالعه مستند و ورود به بخش فنی داکیومنت بر روی دکمه ادامه کلیک نمایید